Zde můžete psát Vaše připomínky a podněty

Komentáře: 11

  • Luděk

   26.3.2017

   Tak, další turnaj a další průser.
   Opět ukázka toho, jak nesmyslně je veden český snooker. Jak jinak je možné, když ze skupin postoupí první dva, já postoupím s Honzíkem Matějíčkem a dál hraji opět s Honzíkem?
   Co to je? Takhle nevedeme ani hospodský turnaj ve fotbálku!!!

   Reply
  • Luděk

   6.3.2017

   Tak máme za sebou další SUPER turnaj.
   Na videu ty poslední tři koule fakt stojí za to…

   Reply
  • Luděk

   4.4.2016

   Tak máme za sebou další turnaj a další zkušenosti.
   Mezi negativa patří reakce některých hráčů. Stížnost na nestejné naklonění stínidel světel, ukazuje jak jsou někteří frustrováni z vlastní neschopnosti. Stejně tak pokřikování některých hráčů přes celou restauraci, že chce klid, je směšné( nemluvě o tom, jak v ten okamžik vyrušil ostatní hráče). Ve veřejném prostoru těžko dosáhneme totálního klidu. Navíc si nemyslím, že je to nutné. Snooker je zapotřebí popularizovat. Pokud má takový člověk pocit, že to je sport v naprostém tichu, bude se muset zavřít doma do sklepa a ještě navíc hrát sám. Stejně tak drzost hráče, kterého zatím schválně nejmenuji, který si sám jde pustit automat na CocaColu, čímž se dopouští krádeže, je neskutečná. Budeme muset hodně na všem pracovat. Vše však musí podpořit disciplína.

   Reply
  • Jarda

   21.3.2016

   Sobotní ráno pro mě začíná překvapivě brzy, vždyť hodiny neukazují ještě ani sedm hodin ráno. S typicky nejistým avšak povědomým pocitem vzpomínám na včerejší večer, kdy jsme s kamarádem s předstihem vyrazili do Třebíče a zastavili se v DONu. Především jsme se chtěli rozehrát, pozdravit milou obsluhu a také se podívat co nového. Na nově potaženém stole jsme začínali trochu nejistě, nakonec se nám však podařilo přizpůsobit. Tomuto možná průběžně pomáhala i opakovaná návštěva baru, která možná objektivně hru, možná subjektivně úsudek ustálila na dle našich měřítek překvapivě slušné úrovni.

   V DONu mám být až v deset hodin a dokonce i hotelová snídaně začíná až v osm. V ranním osvícení mě napadá, že se půjdu proběhnout, avšak při představě mnoha následujících hodin ve společenské obuvi tento nápad brzy zavrhuji a přebytečný čas strávím zkoumáním výsledků svých soupeřů a celkovou přípravou na den.

   Kolem desáté začínám na parkovišti před centrem rozpoznávat známé tváře. Brzy se otevřou dveře a jdeme dovnitř. Známé schody, další dveře a jsme v herně. Interiér svými přirozenými prvky a slunečními paprsky prosvítajícím skrze jemně zatažené garnýže navozuje útulnou atmosféru. Nedílnou součástí herny je prostorná restaurace, která je při větším množství zápasů velmi vítaným místem k odpočinku i občerstvení, ale také místem, odkud lze nerušeně sledovat zápasy soupeřů či podporovat kamarády. V druhé části prostoru je pak nově pět udržovaných snookerových stolů, které doplňuje místnost využívaná pravděpodobně většinou jako soukromý salónek, v našem případě však především jako šatna. Přirozené, ale i praktické členění celého prostoru pak vytváří bar popř. zděný interiérový plůtek.

   Hned na první zápas, a pak ještě dva další mi byl určen tzv. „televizní stůl“, který je vybaven kamerou a živě přenáší můj rozpačitý výkon do éteru. Hbitě tuto informaci sděluji svým nejbližším, aby mi mohli fandit a jak to tak při premiéře před kamerou bývá, neodpustím si nějaký ten pozdrav a zamávání. Některé zápasy se podařily lépe, některé hůře. Po více než 12 hodinách je z toho nakonec 4. místo, které „s odřenýma ušima“ stačí na postup do finálové části turnaje. Poznal jsem nové soupeře a pozdravil se s těmi, které jsem už znal a kromě značně otlačených chodidel si odvážím skvělý pocit.

   Teď už se jen se všemi rozloučit, úspěšně dorazit domů a za 14 dní na viděnou na finálové části!

   Reply
  • Luděk

   16.3.2016

   Tak za sebou máme další historický milník klubu. Podařilo se nainstalovat pátý stůl a zbývají již jen kosmetické úpravy. To je fajn. Postupně však vyplouvají na povrch problémy snookerového sportu v ČR. Nesmyslné a někdy i správné kritiky na kvalitu našich stolů, nás dotáhli k poznání, že problém mají jak převážně starší členové snookeru tak i dodavatelé zařízení. Je vidět jak jsme malí a co vše se bude muset postupně řešit.. Stoly a vybavení zvládneme, vztahy ve snookeru, to bude na dýl, ale já věřím, že i to zvládneme. Je zapotřebí, aby se zvládalo vedení turnajů. Není možné, aby turnaj vedl hráč, stejně jako není možné měnit podmínky během turnaje. Je předepsáno oblečení, tak je zapotřebí nenechat hrát nikoho, kdo podmínky nesplňuje, je daný čas čekání na hráče, je zapotřebí jej tvrdě dodržet. Neumí se hráč chovat, platí totéž. Prostě jen disciplínou se tento v ČR super maličký sport může pohnout výš.

   Reply
  • Pepa

   15.12.2015

   Co takhle vložit nějaké fotky z Mikulášského turnaje? Díky

   Reply
  • Pepa Bajcar

   23.7.2015

   Takže po zkoušce spojení ještě jednou. k předchozím příspěvkům: souhlas se založením facebookového profilu našeho oddílu, buď klasicky nebo formou uzavřené skupiny, kam je možno pozvat další členy. Komunikace přes facebook je hodně pružná a každý jej má v počítači nebo v mobilu a na nové příspěvky je hned upozorněno.
   Taktéž by určitě byly dobré pravidelné tréninkové dny, kde bychom se sešli, potrénovali a zahráli si, i když pro mne je toto se dvěma malými dětmi a dojížděním do Třebíče trošku problém, ale snad to bude lepší. Co se týče příspěvku Luboše Šuberta ohledně tréninku, tak pokud potřebuješ radu nebo si zatrénovat, když zavoláš Honzovi, pokud bude mít čas určitě přijde a poradí ti.
   Co se týče postoje, držení tága, kontroly bílé koule, věnuju se už 15 let poolu a myslím si, že v tomto bych ti dokázal také pomoci. S taktikou už je to horší, na to je nejlepší hrát, hrát a zase hrát. Užijte si turnaj, bohužel jsem byl dnes na operaci s kolenem – přetržený meniskus a nebudu se moct zúčastnit. Tak ať vám to padá, mějte se krásně, zdraví Pepa.

   Reply
  • Ján Chren

   16.7.2015

   Zdravím.
   Chtěl jsem počkat na více Vašich připomínek, ale musím zareagovat hned z počátku.
   Když jsem zakládal snookerovou akademii všichni jste byli ode mne obeznámeni, že můžete kdykoli se na mne obrátit s dotazem anebo radou ohledně tréninku. Za uplynulou dobu nepřišel z Vás ani jeden se konkrétně na něco zeptat anebo poradit.
   Řekl jsem také, že se nebudu nikomu vnucovat, aby jste neměli pocit, že Vás otravuji.
   Jedna věc je jistá: Trénujete někteří snažíte se, ale pochopit co je to hrát snooker , to je daleko víc než tukat kuličky a je to cesta na dlouhou trať.
   V neděli 26.7. si zahrajeme turnaj třebičáků a tam před Vámi zhodnotím obšírněji všechny problémy a bolůstky, které máme všichni bez rozdílu.

   Reply
  • Mirek Svoboda

   13.7.2015

   Zdravím všechny spoluhráče za Snooker Academy v Třebíči. Mám jeden návrh. Chodím si téměř pravidelně 1 – 2x týdně „zatrénovat“ na Don. „Trénink“ je záměrně napsán v uvozovkách, neboť tak, jak se všichni jednotlivě snažíme zlepšovat ve hře, není asi ten správný způsob ke zdokonalení. Postavíme si nějaké pozice a zkoušíme více či méně úspěšně něco trefit, v tom lepším případě se tam náhodně s někým potkáme a zahrajeme si nějaký ten frame. Navrhuji zkusit jiný způsob tréninku – stanovit si například pravidelný 1 tréninkový den, který bude všem vyhovovat, tam se všichni sejdeme, pod dohledem toho nejzkušenějšího (Jendy Chrena) budeme trénovat potápění různých pozic a pak si mezi sebou zahrajeme nějaký frame. Myslím si, že by tento nebo nějaký podobný způsob pomohl všem ke zlepšení nejen techniky hry a přesnosti potápění, ale také ke zlepšení taktiky, která se dá nacvičit jen v utkání.
   A ještě jeden návrh – máme v Třebíči jednu z nejlepších heren snookeru v republice, ale je nás moc málo a z řad poteneciálních zájemců o tento sport o nás skoro nikdo neví. Doporučuji umístot na facebook (ten sleduje dneska skoro každý) podmínky a možnosti zahrání si právě v termínu našeho tréninku tak, aby se toho nového zájemce hned někdo ujal a ne, aby přišel, sám si tam „zahrál“ a zjistil, že vlastně žádná organizace nefunguje.a ztratil o snooker zájem.
   Popřemýšlejte a napište svůj názor.
   A ještě jedna připomínka – Jendo, zkus prosím Tě změnit podklad tohoto fora, bílé na tmavě zelené je strašně špatně čitelné. Děkuji.

   Reply
   • Luboš Šubert

    16.7.2015

    I když jsem služebně nejmladší, tak se plně ztotožňuji s Mirkovým názorem i s jeho návrhy. Snažím se zápasit s koulemi a dírami minimálně 2x týdně, ale není nikdo, kdo by mi řekl něco k technice strků, postoji, taktice atd. A efektivita stráveného času včetně pozorovatelného progresu je minimální. A lidi můžeme přitáhnout jedině tehdy, když bude vidět, že tam funguje nějaký oddíl a že se tam mohou potkat s lidmi, které baví stejná činnost. Těším se na setkání se všemi příští neděli a doufám, že si najdeme také chvilku času společně prodiskutovat Mirkovy témata.

    Reply
  • Luděk

   11.1.2015

   Tak máme za sebou letošní první turnaj a sám za sebe musím říci, že jsem pěkně naštvanej.
   Naštvanej na sebe samotného. Je vidět jak úroveň hry postupuje nahoru. Já mám stoly k dispozici osm let a lidé, kteří na nich hrají od loňského roku se mnou zametli jak s malým klukem. Je vidět jak trénink přináší ovoce. A to mně zase na druhou stranu těší. Tak doufám, že hráčů ještě přibude a donutí to trénovat i mně….

   Reply

Napsat komentář

(požadováno)

(požadováno)


*